#Seyahat

Aqua Parka Giderken Yanına Ne Alınır?

aqua parka giderken yanina ne alinir1

Aqua parka gitmek, keyifli bir yaz aktivitesidir. Ancak, su parkı için çantanı hazırlarken neleri alman gerektiğini bilmek önemlidir. İşte aqua parkta yanına alman gerekenlerin listesi:

 • Güneş koruması için güneş kremleri, şapka ve güneş gözlüğü
 • Yedek değiştirme kıyafetleri, ıslak kıyafetler ve havlu
 • Kadınlar için mayo askısı ve plaj terlikleri, erkekler için yedek bornoz ve deodorant
 • Çocuklar için bez değiştirme malzemeleri, yedek bezler ve su geçirmez oyuncaklar
 • Yetişkinler için makyaj temizleyici, parasol ve terlik
 • Su geçirmez telefon kılıfı, su şisesi ve hazırlıklı olmak için diğer teknikler

Hangi tür çantanın daha uygun olduğuna karar vermek de önemlidir. Sırt çantası, omuz çantası veya plaj çantası arasından seçim yapabilirsin. İçindeki malzemeleri organize ederken, önemli olanı gözden kaçırmaman gerekir. Hazırlıklı olmak, su parkında keyifli dakikalar geçirmeni sağlayacaktır.

Güneş Koruması

Güneşli bir günde su parkına gitmek harika bir fikir olabilir. Ancak güneşe maruz kalmamak için gerekli önlemleri almaya da dikkat etmek gerekiyor. Güneş koruyucu kremler, şapka ve güneş gözlükleri, su parkına gitmeden önce yanına alman gereken öğelerin başında geliyor. Güneş kremi seçerken, yüksek koruma faktörlü, suya dayanıklı ürünler tercih etmek önemli. Yanına alacağın şapkaların güneş ışınlarını bloke etmesi için geniş kenarlı olması faydalıdır. Güneş gözlükleri ise hem koruma sağlar hem de tarzını tamamlar.

 • Güneş koruyucu krem
 • Geniş kenarlı şapka
 • Güneş gözlüğü

Yedek Değiştirme Kıyafetleri

Aqua parkta güneşlenmek ve suyun keyfini çıkarmak için yanınızda yedek kıyafetler bulundurmak oldukça önemlidir. Islak mayo, şort veya t-shirt, terlik ve havlu gibi kişisel eşyalarınızla birlikte yedek değiştirme kıyafetleri de çantanızda yer almalıdır. Ayrıca, hava koşullarının etkisi, trafik nedeniyle gecikmeler veya fazla güneş nedeniyle kıyafetlerinizin aşırı terlemesi gibi durumlarda ekstra giysilerinizin olması sizi rahatlatır.

Ayrıca, özellikle kadınlar için, havlu veya mayo askısı ile plaj terlikleri de çantada olmalıdır. Bu, bakım ve rahatlık sağlayacağı ve size daha iyi bir su parkı deneyimi sunacağından emin olmak için önemlidir.

Yedek değiştirme kıyafetleri için tasarlanmış özel çantalar bile vardır. Bu çantaları kullanarak çantanızın içindeki kıyafetlerinizi düzenli ve güvenli bir şekilde saklayabilirsiniz.

Gözden Kaçırılmaması Gereken Öğeler

Su parkına hazırlanırken, yanınıza alacağınız eşyaları planlarken, kişisel bakım ve rahatınız için bazı önemli öğeleri de göz önünde bulundurmanız gerekir. Kadınlar için, mayo askısı ve plaj terlikleri, saç tokaları veya lastikleri ve güneş gözlükleri gibi eşyalar rahatlık sağlayabilir. Erkekler için ise, yedek bornoz, deodorant, havlu ve aksesuarlar alabilirsiniz. Su parkında olmanın bir diğer zorluğu da ayaklarınızın aşırı yorulmasıdır. Bu nedenle, herhangi bir rahatsızlık yaşamamak için, su geçirmez terlikler ve rahat ayakkabılar da yanınıza almanızı öneririz.

Çocuklar İçin?

Çocuklarla birlikte su parkına gitmek oldukça keyifli bir deneyim olabilir ama yanınızda gerekli eşyaları ve malzemeleri götürmek de bir o kadar önemlidir. Öncelikle çocuklar için bez değiştirme malzemeleri ve yedek bezler yanınızda bulunmalıdır. Aynı zamanda onların su geçirmez ve eğlenceli oyuncaklarını da unutmayın. Bu, onların su parkında harika vakit geçirmelerini sağlayacak.

Bunun yanı sıra, yedek kıyafetler de yanınızda olmalıdır. Islak kıyafetlerini veya bikini altlarını değiştirebilmeleri için ekstra bir mayo veya şort taşıyabilirsiniz. Ayrıca, büyük havlular da önemlidir, böylece hem çocuklarınız hem de siz kendinizi kolayca kurulayabilirsiniz.

Su parkında çocukların güneşe maruz kalması kaçınılmazdır, bu yüzden onlar için de güneş koruma faktörü yüksek güneş kremleri sürmek, şapka takmak ve güneş gözlüğü takmanız gerekebilir. Bunların yanı sıra, su geçirmez bir çanta veya poşet de alınmalıdır, böylece ıslanmış giysileri saklayabilirsiniz.

 • Bez değiştirme malzemeleri
 • Çocukların su geçirmez oyuncağı
 • Yedek bezler
 • Ekstra mayo
 • Büyük havlular
 • Güneş kremi
 • Güneş gözlüğü
 • Şapka
 • Su geçirmez çanta veya poşet

Yetişkinler İçin?

Eğer yetişkin olarak su parkına gidiyorsanız, birkaç ek öğeyi de çantanıza eklemek isteyebilirsiniz. Güneşe karşı korunmanın yanı sıra, makyaj temizleyici de oldukça önemlidir. Su parkında terlemek kaçınılmazdır ve makyajınızın bozulması muhtemeldir. Yanınızda bir makyaj temizleyici bulundurarak tazelenmenize yardımcı olabilirsiniz.

Ayrıca, güneş altında geçirdiğiniz süreyi azaltmak için bir parasol almayı düşünebilirsiniz. Su parklarının çoğunda güneşli bir gün için çok az gölge alanı vardır. Kendinizi güneşin şiddetli ışınlarından korumak için bir şemsiye getirmek faydalı olabilir.

Tekrar ıslanma olasılığını düşünürsek, terlikler de iyi bir seçenek olabilir. Sağlam bir çift terlik, günün sonunda yorgun ayaklarınızı koruyacaktır. Ayrıca, suyun içinde terlik giymenin rahatlığını da unutmamalısınız.

Hangi çanta?

Su parkına gitmek için en uygun çanta, büyüklüğüne göre bir sırt çantası veya plaj çantası olabilir. Sırt çantası, eller serbest olmanızı sağlar ve içindeki eşyalarınızın ağırlığını eşit olarak dağıtır. Plaj çantası, daha fazla eşya taşımanız gerektiğinde daha uygun olabilir. Omuz çantası ise, kolayca taşınabilmesi için tasarlanmıştır, ancak ağır yükler için uygun değildir.

Sırt çantanızda su geçirmez telefon kılıfı, su şişesi, havlu, güneş kremi, şapka ve güneş gözlüğü gibi temel öğeleri taşıyabilirsiniz. Plaj çantanızda yedek kıyafetler, mayo askısı, plaj terlikleri, yedek bornoz ve deodorant gibi kişisel bakım ürünleri veya çocuklarınız için oyuncaklar ve bezler de taşıyabilirsiniz. Öncelikle ne kadar eşya taşımak istediğinize ve rahatınız için hangi çanta tipinin daha uygun olduğuna karar vermeniz önemlidir.

 • Büyük sırt çantaları: Su şişesi, havlu, güneş kremi, plaj terlikleri, telefon kılıfı, güneş gözlüğü, yedek bornoz, deodorant gibi temel öğeleri taşıyabilirsiniz.
 • Küçük sırt çantaları: Az miktarda eşya taşımak isteyenler için uygun, havlu, güneş kremi, şapka, güneş gözlüğü, su şişesi vb. öğeleri taşıyabilirsiniz.
 • Plaj çantaları: İçinde daha fazla eşya taşımak isteyenler için uygun, yedek kıyafetler, mayo askısı, oyuncaklar, güneş kremi, havlu, yedek bornoz vb. öğeleri taşıyabilirsiniz.

Diğer Gereksinimler

Su parkları keyifli bir gün geçirmek için harika yerlerdir ancak yanınıza alacağınız bazı eşyalar da çok önemlidir. Bunlar arasında su geçirmez telefon kılıfı, su şişesi ve diğer hazırlıklı olma teknikleri yer almaktadır. Su geçirmez telefon kılıfı, telefonunuzu suya karşı korumak için çok önemlidir. Su parkında telefonunuzun ıslanmasına ve zarar görmesine izin vermemek için su geçirmez bir kılıf almanızda fayda bulunmaktadır.

Ayrıca, gün boyu aktivite ve eğlence programı nedeniyle vücudunuzun susuz kalması muhtemeldir. Bu nedenle, yanınızda her zaman su şişesi bulundurmalısınız. Susuzluğunuzu giderebilmeniz için yanınızda su şişesi bulunması önemlidir.

Bunun yanı sıra, su parkına giderken hazırlıklı olmak için diğer teknikler de kullanılabilir. Güneş kremlerini sık sık kullanmak, baş ağrısı ilacınızı yanınıza almak, yiyecek ve içeceklerinizi önceden hazırlamak gibi teknikler, gününüzü daha keyifli hale getirebilir.

Yorum bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir